אלכוהול – לקנות בארץ או בדיוטי פרי?

אלכוהול – לקנות בארץ או בדיוטי פרי?

אלכוהול – לקנות בארץ או בדיוטי פרי?

השוואה בין מחירי מוצרים בארץ ובדיוטי פרי מעלה מסקנות מפתיעות, בעיקר לאור התחרות מכיוון אתרי האינטרנט. השורה התחתונה: מסתבר שאתם לא צריכים לחכות לחופשה הבאה כדי לרענן את מדף המשקאות בבית

אלכוהול - לקנות בארץ או בדיוטי פרי

רכישת מוצרים בדיוטי פרי היא ככל הנראה בין התחביבים הבולטים של ישראלים. העובדה שהמוצרים בדיוטי פרי נמכרים בלי מכס ובמחירים אטרקטיביים הייתה בעבר חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים לפני חופשה בחו"ל. עם זאת, בשנים האחרונות המצב הזה מעט משתנה וניתן לראות דוגמאות לכך במספר מישורים.

קודם כל, יש לקחת בחשבון שכל מוצר מתומחר בצורה שונה. יש מוצרים שעדיין משתלם מאוד לקנות בדיוטי פרי, לעומת מוצרים שאיבדו את מעמדם אפילו מול חנויות ופיצוציות שעד לא מזמן נחשבו יקרות מאוד. שנית, כדאי לזכור שהחופשה עצמה מטבע הדברים כוללת ביקור במדינה זרה. במקרים מסוימים, המתנה עם הקניות עד לנחיתה ביעד יכולה דווקא היא להתגלות כפתרון משתלם וזול. כל מה שצריך לעשות הוא לאסוף מראש את המידע ולקבל המלצות מאנשים שכבר ביקרו במקום.

האם המבצע מתאים לכם?

בנוגע למחירי אלכוהול שונים, היתרון שמציעות החנויות בדיוטי פרי בא לידי ביטוי בעיקר במבצעים ספציפיים. הבעיה היא שהמבצעים האלה לא מתאימים לכולם. בתקופות מסוימות בשנה יש למשל מבצע שבו ניתן לרכוש 3 משקאות אלכוהוליים של וודקה במחיר יחסית זול. עם זאת, מוצרים אחרים לא כלולים במבצע ומי שרוצה לקנות רק בקבוק אחד או שניים יידרש לשלם ביוקר.

מעבר לכך, אי אפשר להתעלם מהאופן שבו אתרי האינטרנט השפיעו על פערי המחירים בין רכישת אלכוהול בארץ ובדיוטי פרי. באתרי האינטרנט אפשר להזמין את כל סוגי המשקאות, בכל רגע נתון ובמחירים זולים. חלק מהאתרים אפילו מציעים משלוח עד הבית והם חוסכים את הצורך בסחיבה של הארגזים והקרטונים.

אתרי האינטרנט מצליחים להציב תחרות לדיוטי פרי כי כמעט ואין להם עלויות תפעול. האתרים לא מחזיקים חנויות או כוח אדם. הם מאחסנים את המוצרים ברחבי הארץ ומפעילים רק שירות שליחויות ולוגיסטיקה. מעבר לכך, חלק מהחברות שמציעות רכישת משקאות אונליין אפילו לא מבצעות את המשלוח בעצמן. הן מעסיקות חברה חיצונית וכך עוזרות לחסוך עוד כמה שקלים עבור הלקוח והצרכנים.

החשיבות של צרכנות נכונה

היכרות עם פערי המחירים בין הדיוטי פרי והחנויות השונות בארץ תאפשר לכם לשמור על מנגנון של צרכנות נכונה. אין סיבה אמיתית לחכות לחופשה בחו"ל כדי לקנות אלכוהול ובשמים, אבל יש מקרים שבהם זה משתלם.

הטיפ בהקשר הזה הוא להיכנס לאתר האינטרנט של הדיוטי פרי בישראל ולברר לגבי המבצעים. במידה ויש מבצעים אטרקטיביים ביום שבו אתם תהיו בנתב"ג, יכול להיות שיתאפשר לכם לחסוך כסף. בכל מקרה אחר, תנו עדיפות לרכישה דרך האינטרנט ולא תצטערו.

אגודת הסטודנטים-בשבילכם ולמענכם!