ביטוח דירה לסטודנטים – האם יש צורך בכך?

ביטוח דירה לסטודנטים – האם יש צורך בכך?

ביטוח דירה לסטודנטים – האם יש צורך בכך?

רוב הסטודנטים בישראל מתגוררים בדירות שכורות, מה שמעלה את השאלה האם כדאי ומשתלם להם לרכוש ביטוח ייעודי. התשובה מורכבת מפרמטרים כמו שווי התכולה והצעת המחיר של חברת הביטוח, אך כדאי גם להכיר את השיטות לחסוך בהוצאות. הנה המדריך המלא

ביטוח דירה לסטודנטים - האם יש צורך בכך

סטודנטים באוניברסיטת אריאל מגיעים אליה מכל רחבי הארץ. רוב הסטודנטים מתגוררים ביישובי המרכז ובדירות שכורות. הם צריכים להתמודד עם שורה ארוכה של הוצאות כמו שכר לימוד, תחבורה ציבורית ורכישת חומרי לימוד. בנוסף, כדאי להביא בחשבון את ההשפעה של הוצאות הביטוח על מסגרת התקציב של הסטודנט ולהתייחס לכך בעיקר בהקשר של דירות שכורות.

רוב הסטודנטים שוכרים דירות כי מטבע הדברים הם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות נכס משלהם. השאלה מבחינתם היא האם בכלל שווה לרכוש ביטוח דירה וכיצד הוא יכול לסייע להם. כידוע, הביטוח מתחלק לביטוח מבנה ותכולה. ביטוח מבנה מכסה על נזקים שקשורים לתשתיות הבית, בעוד ביטוח תכולה מכסה סיכונים. את ביטוח המבנה רוכש בדרך כלל בעל הדירה, לעומת ביטוח התכולה שנשאר בתחום האחריות של השוכר.

כך תתאימו את הביטוח לצרכים שלכם

ביטוח דירה משתלם עבור סטודנטים כי הוא מגן על התכולה והציוד האישי שלהם. בעת רכישת הביטוח מבצעת החברה אומדן של תכולת הבית והרכוש, כדי לקבוע את הפרמיה ואת גובה הכיסוי. ביטוח תכולה אמנם לא כולל רכוש שנמצא מחוץ למבנה, בעלי חיים או נשק, אבל הוא מכסה מפני שוד, פריצה, גניבת תכשיטים, שריפה, שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני. בנוסף, ביטוח תכולה הוא הדרך היחידה להשיג כיסוי כנגד פגעי מזג אוויר שונים כמו ברקים וסערות.

ככל שהתכולה בדירת הסטודנט יקרה יותר, כך הופך הביטוח למשתלם ואטרקטיבי. כמובן שאין טעם לרכוש ביטוח תכולה עבור דירת סטודנטים שמושכרת לטווח קצר בלבד ובה כמעט ואין ציוד אישי, אבל אסור לוותר על הפוליסה בדירות מגורים שמיועדות לטווח ארוך ולכל אורך תקופת הלימודים.

אומדן מדויק של שווי התכולה יעזור לכם לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית מטעם חברת הביטוח. נסו להתאים את הביטוח לצרכים שלכם בתור סטודנטים ולבדוק האם יש הטבות לצעירים. הרבה חברות ביטוח ינסו להפוך אתכם ללקוחות כבר משלב מוקדם בחיים, ובתמורה יעניקו לכם הנחות מפליגות על פוליסות ביטוח אטרקטיביות.

איך בוחרים ביטוח?

סטודנטים צריכים להשקיע בתהליך הארוך של בחירת ביטוח לא פחות מאשר בתהליכים אחרים בחיים האישיים שלהם. את הביטוח בוחרים לפי גובה הפרמיה החודשית, גובה הכיסוי וההרחבות הכלולות בפוליסה.

ניתן גם לברר לגבי הרחבות שאפשר לרכוש בנפרד ולשאול את נציגי חברת הביטוח מה גובה ההשתתפות העצמית במקרה של אסון. חברות הביטוח מציעות מגוון פוליסות לסטודנטים וחבל לוותר על השקט הנפשי לאורך תקופת הלימודים באוניברסיטה.

אגודת הסטודנטים-בשבילכם ולמענכם!