החברים באים אליכם ללמוד? כך יהיה נוח לכולם

החברים באים אליכם ללמוד? כך יהיה נוח לכולם

החברים באים אליכם ללמוד? כך יהיה נוח לכולם

הכנה של הבית למרתון לימודים עם חברים מהאוניברסיטה יבטיח ניצול טוב יותר של זמן המפגש. החל ממקומות הישיבה ועד התאורה – הנה המדריך לסשן פורה

לפי סקר שנערך בארצות הברית ופורסם ב-2016, 51% מהסטודנטים היו רוצים לשוחח עם מומחה בזמן אמת כדי לענות על שאלות שקשורות ללימודים ו-64% היו מוכנים לשלם כדי לקבל סיוע אקדמי שכולל השלמת חומרים במקצועות שונים. בנוסף, כ-67% מהסטודנטים אמרו שהיו שמחים לראות הדרכות וידאו ושיעורים מוקלטים גם בשיעורים שאינם מקוונים.

המאפיין המשותף לכל ההעדפות לעיל הוא הצורך של סטודנטים בעזרה. נכון להיום, המסגרת האקדמית כנראה לא מספיקה על מנת להעניק לסטודנטים את התמיכה הנדרשת ולכן הם מחפשים פתרונות אחרים. אחת האלטרנטיבות הנפוצות היא לימוד משותף עם חברים, אבל גם לאירוע כזה צריך להתכונן.

כמה נקודות חשמל יש לכם בבית?

סטודנטים שרוצים לארח חברים לצרכי לימודים צריכים קודם כל לדאוג לכמה שיותר פתרונות ישיבה מודולאריים. על מנת להבטיח שיהיו מספיק מקומות ישיבה גם לכאלה שמגיעים ברגע האחרון, רצוי מלכתחילה לאבזר את הדירה עם ספות נפתחות בסלון או בחדרי השינה. זה רהיט שיכול לשמש בשגרה כספה ולהפוך בתוך שניות ספורות למיטת אורחים מפנקת עבור חברים משקיענים שבוחרים להישאר לישון.

במקביל, עליכם בתור מארחים לדאוג לכמה שיותר נקודות חשמל שיבטיחו שינון וחזרה על החומר עד השעות הקטנות של הלילה. אם אין בסלון או בחדר שקעים פנויים, אפשר לקפוץ לחנות מוצרי החשמל הקרובה ולרכוש מפצלים במחיר של 10-25 שקלים לפריט.

חוץ מזה, כדאי לוודא שיש מקום לספרים, למחברות ולסיכומים ולהוציא מהחדר את כל החפצים המיותרים. אפשר להעביר אותם לחדר של השותף עד שהלחץ בלימודים יתמתן, וניתן פשוט לנצל את ההזדמנות כדי להיפטר מהם לצמיתות.

מה עם האור ומה יש במקרר?

התנאים לאירוח מושלם של חברים לצרכי לימודים כוללים גם את נושא התאורה. אם בדירה יש גוף תאורה גבוה שתלוי מהתקרה, כל שנשאר הוא לוודא שכל הנורות פועלות. במידה ואין אור כזה, אפשר להגדיל את התאורה המלאכותית ללימודים בשעות הערב באמצעות גופים ניידים. גם כאן נדרשת הוצאה כספית מסוימת, אך זו השקעה לטווח ארוך כי גופי התאורה ימשיכו אתכם לדירה הבאה.

כמו כן, אין טעם לצפות שכל המפגש יוקדש רק ללימודים. הפסקות לצרכי נשנושים, שתייה והתרעננות הן לגיטימיות לחלוטין ובשבילן תצטרכו להציע תפריט מתאים.

אם אתם בשלנים, תוכלו להכין מראש סיר של אורז מלא, קטניות או פסטה שיספיק לכם לכמה ימים. אם לא, תמיד אפשר להכין סנדוויצ'ים בריאים מלחם חיטה מלאה, גבינות רזות או חזה עוף כמקור חלבון. לבסוף, את הצ'ייסר עם הערק תשמרו לסוף השבוע – או לפחות לחגיגות אחרי המבחן הקרוב.