השתלבות בעולם ההייטק – איך עושים את זה נכון?

השתלבות בעולם ההייטק – איך עושים את זה נכון?

 

השתלבות בעולם ההייטק – איך עושים את זה נכון?

השתלבות בעולם ההייטק

 

תפקידי הייטק קורצים להמון אנשים אבל רק מעטים יודעים מה צריך לעשות בשביל לשפר את סיכויי ההצלחה להשתלבות מהירה בתחום. החל מפיתוח ותוכנה ועד בדיקות אוטומטיות: הנה המקצועות שיפתחו לכם את הדלת

 

ענף ההייטק מתקדם בקצב מהיר ולעיתים קשה לעקוב אחריו. זה בא לידי ביטוי לא רק בכמות התוכנות והחידושים הטכנולוגיים אלא גם בשוק העבודה. משרות שהיו מבוקשות אתמול עלולות להפוך ללא רלוונטיות מחר, בעוד החברות עצמן מחפשות כל הזמן אחר העובדים שיזניקו אותן לשלב הבא.

מצד שני, יש מקצועות ששומרים על מעמדם. אלו מקצועות שבעזרתם ניתן להשתלב בקלות יחסית בעולם ההייטק ולבלוט לעומת דורשי עבודה אחרים.

כל חברת הייטק צריכה מחלקת פיתוח, תוכנה ובדיקות אוטומטיות

הדרך הנכונה להשתלב בעולם ההייטק היא לקבל הכשרה מתאימה. מומלץ למצוא מסלול לימודי הייטק שמשלב בין ידע תיאורטי ומעשי, וכך להגיע לשוק העבודה עם יתרון מובנה. את זה אפשר לעשות במקצועות שמבוקשים אצל כל חברת הייטק, כמו לדוגמא פיתוח, תוכנה ובדיקות אוטומטיות.

תפקידי הפיתוח עוזרים לסטודנטים צעירים להשתלב בעולם ההייטק כי הם ממקמים אותם בצומת מרכזי של הארגון המודרני. מי שנמצא בצוות הפיתוח נהנה מגישה ישירה למקבלי ההחלטות, לוקח חלק פעיל בהתוויית אסטרטגיה ומעורב בכל השלבים החשובים.

במקביל, מקצועות התוכנה מאפשרים לסטודנטים להביא לידי ביטוי את הידע האישי שלהם ולאחר מכן להשתמש בו על מנת להציע מועמדות לתפקידים בכירים. בכל חברת הייטק צריכים מומחי תוכנה שיבצעו בדיקות תוכנה ויוודאו שהמוצר מספיק טוב בשביל לצאת לשוק. סטודנטים להנדסת תוכנה מרוויחים שכר גבוה כבר בשנים הראשונות, מה גם שבהמשך הם יכולים לנסות את מזלם בסטארט אפ עצמאי.

גם התחום של בדיקות אוטומטיות קורץ להרבה סטודנטים שרוצים להשתלב במהירות בענף ההייטק אבל לא יודעים מאיפה להתחיל. מצד אחד, בדיקות אוטומטיות חוסכות לחברות הייטק זמן ומשאבים ומונעות מהן נזקים. מצד שני, יש מחסור באנשים שיכולים להיות אחראיים על מערכות מורכבות של בדיקות אוטומטיות והמרדף אחריהן משותף לחברות בכל רחבי העולם.

למה בכלל להשתלב בעולם ההייטק?

היתרונות של ענף ההייטק בהשוואה לעולמות תוכן אחרים מדגישים למה בכלל שווה להשקיע בשביל להשתלב בו. קודם כל, השכר הממוצע בהייטק גבוה אפילו ביחס לסקטור הפרטי ותקרת הזכוכית עולה בכל יום שעובר. בנוסף, סטודנטים עם אוריינטציה טכנולוגית וטכנית יכולים למצוא את עצמם במגוון רחב של משרות הייטק מאתגרות. הענף מאפשר להם לשלב תחומי עניין אישיים עם תפקיד מקצועי ופותח בפניהם אפשרויות חדשות.

לסיכום, יש מקצועות שדרכם אפשר להיכנס לעולם הייטק וכדאי להכיר אותם. מומלץ להשקיע בבחירת המסלול הנכון כבר בשלבים המוקדמים של לימודי הייטק ולעקוב מקרוב אחר התמורות בשוק העבודה בארץ או במדינות אחרות.

אגודת הסטודנטים-בשבילכם ולמענכם!