כל מה שצריך בדירת סטודנטים

כל מה שצריך בדירת סטודנטים

 

ריהוט דירת סטודנטים צריך להתבצע בהתאם לצרכים הייחודיים שלהם בזמן הלימודים

דירת סטודנטים אינה דומה במהותה לדירה רגילה, ולכן גם הריהוט והעיצוב שלה צריכים להיות שונים. אמנם נוכל למצוא בדירת סטודנטים רהיטים "רגילים" כגון ארונות, ספות וכדומה, אולם ישנם כמה פריטים להם חשיבות רבה יותר וכן כאלו אשר נועדו בכדי לשרת את הצרכים הספציפיים של סטודנטים מדירתם.

אז מה חשוב שיהיה לנו בדירת סטודנטים?

שולחנות עבודה: כל סטודנט יודע שאת רוב זמנו הוא מעביר אל מול שולחן עבודה. במידה ואינכם מעוניינים לבלות את רוב זמנכם בספרייה של הפקולטה, כדאי שתדאגו לאבזר את דירתכם בשולחנות עבודה נוחים. שולחנות שכאלה צריכים להיות מספיק גדולים בכדי להניח עליהם מחשב וכמה ספרים, וכן מומלץ שיכילו פתח לכבלים ומגירות לאחסון כלי כתיבה וחפצים אחרים.

כיסאות נוחים: זמן הלימודים הינו הזמן בו כל אדם מגלה כמה הוא יכול לשבת. רכישה של כיסא נוח חשובה לא רק לשם אבזור הבית במוצרים איכותיים, אלא גם בשמירה על הבריאות היות וסטודנטים רבים מבלים שעות ארוכות על הכיסא בחדרם, ולכן שימוש בכיסא איכותי מאפשר לשמור על עמוד השדרה והגב שלהם לאורך זמן.

פינת אוכל: הבעיה העיקרית עם דירות סטודנטים הינה שהן אינן מרגישות "ביתיות", אולם למזלנו ישנה דרך פשוטה ביותר לטפל בה- רכישת פינת אוכל. פינת אוכל, גם אם היא קטנה, מעניקה תחושה של ביתיות ומאפשרת לכל סטודנט בדירה לעשות את ההפרדה בין הלימודים- אשר מתקיימים בדרך כלל בחדר- לבין הזמן הפנוי- אשר כולל כמובן ארוחות מסביב לשולחן, לעיתים קרובות יחד עם השותפים.

פתרונות אחסון: לכל סטודנט חפצים רבים- בגדים, חומרי לימוד, כלים מקצועיים, כלי מטבח, כלי מקלחת ועוד. דירות סטודנטים לרוב אינן עונות על דרישות הגודל שהיינו מצפים, ולכן חשוב לארגן בהם את החפצים בצורה יעילה וחסכונית. פתרונות אכסון שונים מאפשרים לנו לארגן את תכולת הדירה בצורה הטובה ביותר, ולנצל את המקום באופן יעיל.

כלי מטבח: אם אינכם רוצים לקרוס תחת העול הכלכלי של לקנות כמה ארוחות ביום בחוץ- מומלץ שתאבזרו את המטבח שלכם כמו שצריך. כלי מטבח איכותיים כוללים לא רק סכו"ם וצלחות, אלא גם כלי בישול כגון מחבתות, סירים, קומקום וכדומה, והם מאפשרים ליהנות מארוחות ביתיות איכותיות גם בזמן הלימודים, ולהימנע מקניית מזון יקר ולא בריא.

מלבד החפצים ההכרחיים לדירה, מומלץ למקם בה גם כמה חפצי נוי ופרטים עיצוביים

אחרי שריהטתם את דירת הסטודנטים בהתאם לצרכיכם, הגיע הזמן לחשוב גם על עיצוב הדירה. עיצוב מעניין ומושקע של הדירה יכול להפוך את השהייה בה לנעימה הרבה יותר, ולכן מומלץ להשקיע בפרטים כגון וילונות, כריות נוי, עציצים, תמונות, מראות וכדומה בכדי להעניק תחושה מעוצבת ומזמינה לחלקים שונים של הדירה.