עדכון: מאבקנו בגזירה החדשה מצד העירייה- מיסוי כל החניות בעיר (למעט בשטח האוניברסיטה)

סטודנטים יקרים,

לאחרונה חלו כמה התפתחויות בעניין החלטות מועצת העירייה לנושא החניות בתשלום בעיר, ואנו רואים לנכון לעדכן אותכם בהתפתחויות האחרונות.

כפי שחלקכם כבר יודעים, במהלך השנה האחרונה התוודענו למהלך קשה מאוד מצד העירייה – מיסוי כל החניות בעיר (למעט בשטח האוניברסיטה).

מהלך זה משמעותו גזרה קשה לסטודנטים, שכן מטרתו היא לגרום לסטודנטים החיים בעיר להחליף כתובת לעיר אריאל .(בזמן שלתושבי העיר תהיה היכולת להנפיק מדבקה בעלות של 50 ש"ח לשנה ולסטודנטים ששוכרים דירה בעיר לא)
מה שיפגע באופן חמור בסטודנטים שמקבלים מלגות מהרשויות באזור מגוריהם, ומענקים נוספים שלהם זוכים סטודנטים המגיעים מהפריפריה.

כנציגי הסטודנטים הרגשנו כי אנו מוכרחים לפעול בנושא !

לאחר כחצי שנה של דיונים, מכתבים ופניות למספר גורמים בנושא, התקבלה הבטחה מגורם בכיר בעירייה כי הנושא ירד מהפרק לפחות לקדנציה הנוכחית.

תארו לכם את גודל הפתעתנו כשנודע לנו ביום רביעי האחרון, כי הנושא אמור לעלות לדיון והצבעה במועצת העירייה הקרובה ביום א' הקרוב.

אמש, ביום חמישי פנינו למשטרת ישראל ולאחר מס' שעות הצלחנו להוציא אישור להפגנה אל מול לשכת ראש העיר בזמן הישיבה הנ"ל.

מיד לאחר מכן, סרנו אל משרדי ראש העיר בדרישה להיפגש עם ראש העיר ולראות איך ניתן לבוא לקראת הסטודנטים החיים בעיר.
נציין שפגישה כזו כבר תוכננה בעבר והתבטלה מסיבות אישיות של ראש העיר.

לאחר פגישה לא מתוכננת עם ראש העיר, הצלחנו לדחות את רוע הגזירה והנושא לא יעלה לדיון בחודש הקרוב לפחות. מה שנותן לנו יותר מרווח נשימה לחשיבה והתדיינות לגבי פתרונות הולמים.
קבענו פגישה עם ראש העיר בטרם יעלה הנושא להצבעה בעירייה, בה נציג לראש העיר את הפגיעה בסטודנטים וכל המשתמע מכך.

אנו רואים בחומרה רבה, את הניסיון הגס של העירייה להפעיל לחץ על הסטודנטים לבצע החלפת כתובת ולא ניתן למהלך כזה להתבצע ללא מאבק ותגובה הולמת.

במידה והפגישות והדיונים לא יניבו פירות, אנו נצא למאבק מול העירייה ומול כל גורם אשר ירצה לפגוע בסטודנטים, נעמוד איתנים אל מול כל ניסיון שכזה. אך חשוב לזכור אנו צריכים אתכם איתנו! יד ביד, כתף אל כתף, כנגד כל כוח שינסה לפגוע בנו בהמשך!

נמשיך לעדכן!
בברכת שבת שלום,
אגודת הסטודנטים – בשבילכם ולמענכם.