פנסיה לכל סטודנט

פנסיה לכל סטודנט

פנסיה לכל סטודנט

 

התאחדות הסטודנטים במהלך אסטרטגי בשוק הפנסיה: מציעה ל- 310,000 סטודנטים הצטרפות דיגיטלית לקרן הפנסיה של מיטב דש. כל סטודנט בישראל יכול ליהנות מעתה מדמי ניהול בשיעור של 0.1% מהצבירה ו-1% מההפקדה.

התאחדות הסטודנטים יוצאת במהלך ראשון מסוגו בישראל ונכנסת לעולם החיסכון הפנסיוני ארוך הטווח, במטרה להעניק פתרון לציבור הסטודנטים בכללותו. ההתאחדות מציעה החל מהיום לכל סטודנט ברחבי הארץ ליהנות מקרן פנסיה של מיטב דש עם דמי ניהול בשיעור של 1% מההפקדה ו- 0.1% מהצבירה. סטודנטים שיצטרפו לקרן הפנסיה ייהנו מההטבה למשך 7 שנים ממועד ההצטרפות, ולאחר מכן יסתכמו דמי הניהול ב-2% מן ההפקדות ו- 0.2% מן הצבירה. כל סטודנט יכול להירשם להטבה דרך האינטרנט בכתובת: http://bit.ly/1Opvw2z.grfin

לפני מספר חודשים הכריזה התאחדות הסטודנטים על כוונתה להגיע להסכם פנסיוני כולל ומשתלם עבור ציבור הסטודנטים ברחבי הארץ. המטרה אותה הציבה ההתאחדות הייתה להציע קרן פנסיה הוגנת ובטוחה לסטודנטים בישראל. המהלך צמח מלמטה בעקבות יוזמות מקומיות באגודות הסטודנטים בחיפה ובתל אביב. באמצעות מהלך זה מקווה ההתאחדות להשפיע לא רק על עתידם הפנסיוני של הסטודנטים אלא לתרום לתחרות הכוללת בתחום הפנסיה בישראל, תוך הגברת המודעות של הציבור כולו לחיסכון הפנסיוני.

גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים: "אנחנו, ציבור הסטודנטים, חיים את המציאות של המחאה החברתית וחייבים להסיק ממנה מסקנות לטווח ארוך. התאחדות הסטודנטים הבינה שמעבר להפגנות וסיסמאות יש צורך לספק פתרונות אמיתיים לאנשים בשטח, והדרך היחידה לעשות זאת היא להתאגד ולמנף את הכוח הטמון בהתאגדות. ההסכם עם מיטב דש, מעבר להיותו משתלם ביותר ביחס לתנאי קרנות הפנסיה הקיימים בשוק, נותן לסטודנטים כוח ומנוף להתמקח ולגלות מעורבות בתנאי הפנסיה שלהם מול כל חברה אחרת. מדובר במהפכה, והיא מתחילה בציבור הסטודנטים, חינוך ציבור הסטודנטים להגברת המודעות והידע הפנסיוני היום, ישתלם מאוד בעשורים הבאים כאשר הסטודנטים יתפסו עמדות מפתח בשוק העבודה הישראלי".

ההסכם של התאחדות הסטודנטים עם בית ההשקעות מיטב דש מותאם לקהילה הסטודנטיאלית, שנגישות אינטרנטית ועולם הדיגיטל אינם זרים לה. הסטודנטים יוכלו להצטרף לקרן הפנסיה הדיגיטלית של מיטב דש באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית עם העלויות המופחתות הנלוות. הנגישות הדיגיטלית והכוח הצרכני של הסטודנטים מאפשרים את התנאים הייחודיים למוצר פנסיוני ארוך טווח כחלק מההסכם שנחתם. בית ההשקעות מיטב דש הרחיב במהלך השנה האחרונה את פעילותו בזירה הדיגיטלית שכללה את פיתוחן והשקתן של קרן הפנסיה הדיגיטלית וקרן ההשתלמות הדיגיטלית לעצמאיים, זירה אשר ממשיכה להתרחב באמצעות שיתופי פעולה נוספים של בית ההשקעות עם גופים שונים בהם התאחדות הסטודנטים.

אבנר סטפק, מבעלי בית ההשקעות מיטב דש: "אנו מברכים על ההסכם החדש שיאפשר לציבור הסטודנטים בישראל ליהנות מתנאים מצויינים באמצעות פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת. המחשבה על עתיד פנסיוני חייבת להיות חלק אינטגרלי מתפיסת החיים של כל תושב בישראל. האתגר של התאחדות הסטודנטים יהיה ביצירת מודעות בקרב קהל הסטודנטים לעתיד הפנסיוני בגילאי העשרים פלוס. אין ספק שמהלך זה הינו חלק מתפיסה חברתית אחראית שאנו בטוחים כי תוביל את ציבור הסטודנטים לעולם החיסכון הפנסיוני ארוך הטווח, כזה שיוביל לפנסיה ראויה בגיל פרישה. הבחירה שלנו בסטודנטים היא טבעית – הם יהיו המנהלים העתידיים של המשק הישראלי ומהווים קהל יעד עתידי נחשק לכל מוסד פיננסי. הבחירה שלנו בפלטפורמה דיגיטלית, הינה חלק מהשקעה רחבת היקף של מיטב דש בעולם הדיגיטל, מתאימה לקהילה הסטודנטיאלית ומאפשרת לנו להעניק להם קרן פנסיה בעלויות מופחתות".

האתגר הבא של התאחדות הסטודנטים הוא לגרום לסטודנטים לגלות מעורבות ואחריות בתנאי הפנסיה שלהם ולתכנן את העתיד הכלכלי שלהם. הנתונים שנמצאים בידי התאחדות הסטודנטים מעידים על כך שהסטודנטים אינם מעורבים מספיק בכל הקשור לפנסיה שלהם. לפי סקר שערכה התאחדות הסטודנטים בקרב למעלה מ- 1,000 סטודנטים וסטודנטיות עולה, כי מעסיקים לא מפרישים פנסיה ל- 13.5% מהסטודנטים על אף החובה בחוק. 8% נוסף מהסטודנטים כלל אינם יודעים אם המעסיקים מפרישים להם לפנסיה כלל. עוד עולה מהסקר כי 80% מהסטודנטים לא יודעים מה גובה דמי הניהול שנגבים מהם.

למרות שסטודנטים נחשבים לקבוצה חזקה באוכלוסיה ולצרכנים חכמים שיודעים לעמוד על זכויותיהם, תוצאות הסקר של התאחדות הסטודנטים מציגים מציאות הפוכה: 86% מהסטודנטים לא התמקחו על דמי הניהול שנגבים מהם, לעומת 14% שהתמקחו. מתוך הסטודנטים שלא התמקחו, 79% לא ידעו שהדבר אפשרי ו-21% הנוספים לא חשבו שזה יעזור. מכלל המדגם רק 7.5% מהסטודנטים התמקחו על תנאי הפנסיה שלהם והצליחו להוריד את דמי הניהול.

בתמונה מימין לשמאל: אבנר סטפק- מבעליל בית ההשקעות מיטב דש, גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אבי מויאל- סמנכ"ל פיתוח עסקי במיטב דש וזהבית לייבו מנהל פרוייקטים דיגיטלים במיטב דש.

 

קרדיט לתמונה: עדי אביקזר (השימוש ללא תמורה)