תואר ראשון בחיסכון – איך לחסוך בהוצאות הרכב?

תואר ראשון בחיסכון – איך לחסוך בהוצאות הרכב?

תואר ראשון בחיסכון – איך לחסוך בהוצאות הרכב?

הרבה סטודנטים מחזיקים רכב פרטי מסיבות של נוחות או בגלל היעדר תחבורה ציבורית. המשמעות של אחזקת רכב מבחינה כלכלית היא לא פשוטה, בטח עבור סטודנט שמנסה לשרוד את עלויות התואר. מה עושים? בכתבה הבאה תוכלו למצוא מספר פתרונות שיכולים לעזור לכם:

לוח מחוונים

הרבה סטודנטים מחזיקים רכב פרטי מסיבות של נוחות או בגלל היעדר תחבורה ציבורית. המשמעות של אחזקת רכב מבחינה כלכלית היא לא פשוטה, בטח עבור סטודנט שמנסה לשרוד את עלויות התואר. מה עושים? בכתבה הבאה תוכלו למצוא מספר פתרונות שיכולים לעזור לכם

רכב פרטי הוא נכון להיום אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. התחבורה הציבורית בארץ לוקה בחסר וסטודנטים למשל לא יכולים לסמוך עליה כדי להספיק להגיע גם ללימודים, גם לעבודה וגם לבילויים ופעילויות פנאי עם חברים. כתוצאה מכך, הרבה סטודנטים מחזיקים רכב פרטי. הרכב הוא פתרון תחבורה נוח וזמין שעוזר לעבור את התואר בשלום.

הבעיה היחידה של אחזקת רכב היא כלכלית. רכב פרטי דורש לא מעט הוצאות ויש סטודנטים שלא מסוגלים להתמודד איתן. מצד שני, קיימים גם פתרונות שרלוונטיים מאוד לסטודנטים שמנסים לשרוד את עלויות התואר.

חיסכון בהוצאות דלק ותחזוקה

הדרך המהירה והאפקטיביות ביותר לחסוך בהוצאות הרכב היא פשוט לצמצם את הדלק והתחזוקה. נהיגה במהירות הקבועה בחוק ולא יותר מ-110 ק"מ לשעה גם בכבישים שמאפשרים זאת תחסוך לכם עד 25% בצריכת הדלק. זהו חיסכון משמעותי שמצטבר למאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה.

שנית, אפשר לחסוך בהוצאות הדלק באמצעות הצטרפות למועדוני לקוחות של סטודנטים. יש הרבה מועדונים שיסכימו לתת לכם הנחה בתמורה להצטרפות חד פעמית. נסו לברר על הטבות והנחות דרך אגודת הסטודנטים, או לעקוב אחר מבצעים שמפורסמים באתרי האינטרנט והרשתות החברתיות. הישארו עם אצבע על הדופק וזכרו שמדובר על העתיד שלכם.

את הוצאות התחזוקה תוכלו לחסוך באמצעות ביקור תקופתי במוסך. אל תחכו לתקלות כדי להכניס את הרכב לטיפול. הקפידו על טיפול לפי הוראות היצרן ונצלו את מבחן הרישוי השנתי שאתם גם ככה צריכים לעשות, כדי לבקר במוסך ולבצע בדיקה כללית. הוצאה חד פעמית על הבדיקה והטיפול תחסוך עוגמת נפש ותקלות בלתי הפיכות.

שינויים בהרגלי הנהיגה

נסו לשנות את הרגלי הנהיגה שלכם כדי לחסוך בהוצאות הרכב. בדקו למשל האם יש סטודנטים אחרים שלומדים בשעות שלכם, כדי לחלוק איתם את הוצאות הדלק היום יומיות. אפשר גם למנוע בלאי ושחיקה של הרכב באמצעות חלוקת משימות. כך רק חלק מהרכבים ייסעו מדי בוקר לאוניברסיטה ותהיה תחלופה של אמצעי התחבורה.

חוץ מזה, מומלץ לשקול אופציה של השכרת רכב כאלטרנטיבה לקנייה. השכרה תפטור אתכם מהתעסקות בקנייה ומכירה של הרכב, תאפשר לכם לנסוע על רכב חדש במצב מצוין בלי לחשוש מבעיות במנוע ותספק פתרון במקרים של נסיעות ארוכות ובלתי צפויות.

אתם יכולים לשכור רכב לתקופה קצרה בלבד כמו חופשת סמסטר, או לחילופין לשכור את הרכב לסירוגין ובאופן דינמי. הדבר החשוב הוא להתאים את התחבורה לצרכים שלכם ולמסגרת התקציב כסטודנטים ללא גב כלכלי חזק במיוחד.

 

אגודת הסטודנטים-בשבילכם ולמענכם